Akcje giełdowe

ważne nowe zlecenia utp zlecenia utp wirtualne pieniądze fed i inwesowanie na giełdzie fed nowoczesna metoda wskaźnik atr ATR pokazuje wskaźniki AT

Inwestowanie w akcje uchodzi za jedno z najbardziej ryzykownych przedsięwzięć finansowych. W porównaniu z inwestycjami w nieruchomości, w tym przypadku ciężko jest liczyć tylko na naszą rozwagę w podejmowaniu sensownych i bezpiecznych decyzji, gdyż wzrost lub spadek cen akcji nie zależy od nas. Owszem możemy śledzić notowania giełdowe, skorzystać z doradztwa maklera giełdowego i wówczas nasza szansa na zarobienie dużych pieniędzy wzrasta.

Co wpływa na cenę akcji i zyski? Na wstępie warto nakreślić, że inwestowanie w akcje giełdowe to działanie długoterminowe, gdyż właśnie takie jest bardziej korzystne. W przypadku inwestycji krótkoterminowych nasz zysk może zależeć od nagłych zwrotów politycznych, tymczasowych nastrojów panujących na giełdzie czy też zwyczajnie spekulacji. Takie czynniki są ryzykowne.

Zatem lepiej uzbroić się w cierpliwość i podjąć długoterminowe działania. Natomiast inwestowanie na przestrzeni lat, a zatem zyski i ewentualne straty zależne są od tego, czy np. dochody firmy, której akcjonariuszem jesteśmy, wzrastają czy też maleją. Jednak należy pamiętać o ważnej zasadzie. To, co kiedyś przyniosło nam zysk, wcale nie musi powtórzyć się w przyszłości.

Dlatego decydując się na zakup jakichkolwiek akcji, podejdźmy do tego zagadnienia z rozwagą. Sprawdźmy jakie firma, której akcje chcemy zakupić, osiągała w ciągu ostatnich kilku lat zyski i ewentualnie w jakim stopniu jest zadłużona oraz to, jak wypada na tle podobnych do siebie firm działających na rynku.

W przypadku zakupy akcji jakieś spółki lub przedsiębiorstwa stajemy się akcjonariuszem, współwłaścicielem. Z tego tytułu przysługują nam takie sama prawa i korzyści jak pozostałym posiadaczom akcji. W zależności od tego, jaki procent akcji danej firmy jest naszą własnością, tak też kształtują się nasze zyski.