Czym są akcje i obligacje?

finansowe biuro biuro maklerskie maklerskie dla maklerów inwestujemy w Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych pzu analiza rosnącej ceny ropy ceny ropy na wykresach boś

Wielu z nas myśli, że zna się na giełdzie, że przecież tyle książek o tym napisano, w tylu filmach pokazano to miejsce, codziennie prawie można coś o giełdzie przeczytać lub usłyszeć w serwisach informacyjnych, że nie ma nic prostszego od inwestowania. Przecież każdy z nas wie jakie są najważniejsze pojęcia związane z giełdą i każdy ich używa – nawet w sytuacjach pozagiełdowych.

Czy aby na pewno to takie jasne? Czy na sto procent jesteśmy przekonani, że najważniejsze pojęcia związane z giełdą to dla nas chleb powszedni? Czy odróżniamy akcje od obligacji? Czy wiemy czym są akcje skarbowe?

Czy wiemy, czym jest hossa i bessa oraz jak odróżnić jedną od drugiej? Czy wiemy, co się na co dzień na giełdzie robi i czym się zajmują od rana do wieczora jej pracownicy? Czy owi pracownicy to tylko maklerzy?

Jak widać świat giełdy rodzi wiele ciekawych pytań i pokazuje jej wiele aspektów. Dlatego, zanim bez zastanowienia stwierdzimy, że doskonale wiemy o co tam chodzi, lepiej spróbujmy trochę poczytać, dowiedzieć się więcej giełdzie oraz czym są akcje i obligace.

Zwłaszcza kiedy zamierzamy zająć się nią na poważnie, kiedy chcemy zacząć inwestować. Aby robić to poprawnie i z zyskiem, trzeba świat giełdy naprawdę bardzo dobrze poznać. Dopiero wtedy możemy być pewni, że się na giełdzie odnajdziemy.