Domeny internetowe

profesjonalne biura maklerskie biura maklerskie oraz giełdowe zdecydowanie polecam fundusz pzu nasza platforma to Giełda Papierów Wartościowych online

W czasach tak mocno nagłaśnianego kryzysu każdy chce nadal zarabiać. O ile inwestycje na rynku walutowym, czy też lokowanie pieniędzy w akcje staje się coraz bardziej ryzykowne, pojawia się nowa alternatywa, która zdaje się iść z duchem czasu i potrzebami określonej grupy konsumentów.

W ciągu kilku ostatnich lat w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie Zachodniej zauważona nowy trend w dziedzinie inwestycji. Popularne stało się bowiem inwestowanie w domeny internetowe, które to nieraz osiągają zawrotne ceny. W Polsce tego rodzaju inwestycje dopiero co raczkują, a zyski osiągane ze sprzedaży domen są znacznie niższe niż na świecie.

W dużym skrócie można powiedzieć, że inwestowanie w domeny to ulokowanie pewnych środków finansowych w adres internetowy. W przypadku adresów internetowych możemy mówić o rynku pierwotnym i wtórnym.

Najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia inwestora są te domeny, które w swych nazwach zawierają proste, ciekawe i najczęściej wybierane słowa przez internautów. Zawrotne ceny osiągają te, gdzie w nazwie pojawią się rzeczowniki lub określenia związane z poszukiwanym tematem.

W domenę można zainwestować także w innym celu, aby czerpać z niej zyski z racji stron WWW, na których wyświetlają się bloki reklam. Ceny domen wahają się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Według szacunków ekspertów inwestycja w domenę internetową po trzech latach może się zwrócić nawet na poziomie 2000%. Wynika to z faktu, że coraz więcej firm chce mieć swoją stronę internetową pod dobrym adresem.