Dzieła sztuki

wzrost cen inflacja oraz inflacja na giełdzie sprawdź temat: internetowa giełda forex opinie oraz szczegóły ekonomiczne wakacyjne cytaty

Inwestowanie w dzieła sztuki jest zyskowne, ale wiąże się z potrzebą posiadania dużego kapitału. Co równie ważne same pieniądze nie sprawią, że zaczniemy zarabiać ogromne sumy na tym polu.

Potrzebna jest jeszcze wiedza z zakresu szeroko pojętej sztuki, pozwalająca nam nam na określenie, które dzieła są mniej lub bardziej wartościowe, a tym samym, jakie należy kupować i sprzedawać. Ceny dzieł sztuki wahają się od kilku tysięcy dolarów, nawet do kilkudziesięciu milionów.

dokonaj sprawnej fundusze wyceny wycenu funduszu w domu maklerskim Wskaźniki wzrostu gus wskaźnik inflacji oraz spadku cen towarów

Inwestowanie w dzieła sztuki jest domeną rynku amerykańskiego oraz europejskiego. Jednak w ostatnim czasie na rynku tym pojawia się trzeci gracz – Chiny. Mowa tu o inwestorach pochodzących z Azji, ale także pracach artystów z tego regionu świata, które są licytowane na licznych aukcjach na całym świecie.

Jak wcześniej już wspomniano rynek dzieł sztuki wymaga znacznych nakładów finansowych. Bynajmniej jednak nie musimy brać udziału w licytacjach największych domów aukcyjnych, a inwestować nawet po kilkaset złotych w obrazy, rysunki, fotografie artystów krajowych. Według znawców tematu najlepiej jest inwestować w pracę artystów już nieżyjących, tworzących na przełomie lat 50 i 60 XX wieku. Jeszcze lepszą opcją inwestycyjną jest zakup dzieł malarzy polskich z okresu XVIII i XIX wieku.

W każdym jednak przypadku, czy inwestujemy kilkaset złotych czy też tysiące dolarów, należy przed zakupem dzieła sztuki wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze, powinniśmy zwrócić uwagę na nazwisko artysty, to czy jest ono znane w świecie kolekcjonerów, gdyż wówczas nasze szanse na sprzedaż dzieła w późniejszym czasie wzrastają.

Po drugie, przed zakupem warto się upewnić czy np. obraz jest oryginalny czy też nie jest kopią, a sprzedający chce nas wprowadzić w błąd. Po trzecie, warto sprawdzić czy sprzedający jest prawowitym właścicielem dzieła sztuki, aby tym samym uniknąć późniejszy kłopotów prawnych z racji nabycia chociażby skradzionego dzieła sztuki.