Makler giełdowy w czerwonych szelkach

inwestowanie obligacje skarbowe podatek belki w obligacje skarbowe bez ryzyka Wartość giełdowa spółki kapitalizacja rynkowa określana jest mianem kapitalizacji rynkowej

O tym, że makler giełdowy ma szelki, do tego są to szelki w kolorze czerwonym wie prawie każdy z nas. Ciężko w sumie nawet przypomnieć sobie skąd mamy taką wiedzę. Często z filmów, często z jakichś zdjęć, które zobaczyliśmy w Internecie, a może z opowieści tych, którzy znają się na giełdzie.

Zazwyczaj wiemy także, że najbardziej znaną na świecie giełdą jest ta, która znajduje się w jednym z najbardziej fascynujących miast kuli ziemskiej, czyli w Nowym Jorku. Tą giełda jest oczywiście Wall Street.

Jej nazwa to nazwa ulicy, na której jest ulokowana. Ulicy znajdującej się w samym sercu Nowego Jorku, który tym samym jest sercem finansowego świata. Tutaj bowiem źródło mają niektóre wielkie fortuny, tutaj rodziła się potęga wielu firm.

Ale tutaj także niestety zaczynały się także wydarzenia, które miały olbrzymi, negatywny skutek dla całego świata. Czymś takim był Wielki Kryzys, którego początek bierze się właśnie z krachu na Wall Street.

Ponad dwa dziesięciolecia zajęło Amerykanom wyjście z niego. Wspomnienie o kryzysie i załamaniu na Wall Street towarzyszy Amerykanom do dziś. Widać więc, że to kawał historii, a nie tylko makler giełdowy w czerwonych szelkach. Warto więc się jej bliżej przyjrzeć, bowiem Wall Street kryje wiele tajemnic i ciekawych historii.

sprawdź najnowsze kursy forex waluty online walut przez internet