Na giełdzie

Zporównaj ceny za baryłkę ropy ceny baryłki ropy naftowej przeprowadź analizę Najnowsze notowania notowania cen złota złota pokazują wyraźny wzrost ceny surowca

Jest takie miejsce w Nowym Jorku, o którym z pewnością wszyscy słyszeli. Ma ono związek z wielkimi finansami, ale także wydarzeniami historycznymi. Pojawiło się w bardzo wielu filmach i serialach i ciężko nie wiedzieć, o co chodzi. A mowa oczywiście o Wall Street – największej na świecie giełdzie.

Mówi, że pod względem obrotów od jakiegoś czasu przoduje na świecie jednak giełda tokijska, jednakże pod względem rozpoznawalności to jednak Wall Street bije na głowę wszystkie giełdy świata.

O maklerach stamtąd i ich dochodach krążą legendy. O fortunach, które miały na Wall Street swoje źródło jest podobnie. A także o krachach i kryzysach tych na skalę światową i tych indywidualnych.

Dlatego też, gdy wybieramy się na wycieczkę do Nowego Jorku, nie możemy ominąć tego miejsca. Powinniśmy podjechać na Wall Street, przespacerować się tą ulicą i dojść do imponującego budynku z posągiem byka.

Po drodze będziemy mijać spieszących się na lunch pracowników nowojorskiej giełdy. Zobaczymy tych na pierwszy rzut oka niepozornych panów, którzy na co dzień jednak zajmują się bardzo stresującymi i odpowiedzialnymi rzeczami.

Panów, którzy obracają pieniędzmi, o których nam się nawet nie śniło. To fascynujące i warte zastanowienia się nad tym. Dlatego, nawet jeśli nie będzie nam dane pojechać na Wall Street, możemy choć trochę o tym miejscu poczytać.

zobacz materiały edukacyjne dla fałszywa zupa z żółwia początkujących inwestorów na giełdzie zobacz jak wypadł test obsunięcie obsunięcia przeprowadzony w praktyce