Najbardziej znana giełda świata

miedź na giełdzie,spadek notowań miedzi,wzrost notowań miedzi Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych tfi opera to bezpieczne inwestowanie

Najbardziej znana giełda świataPytanie o najbardziej znaną giełdę świata może pojawić się zawsze. Zarówno w rozmowie z kolegami, czy też jako hasło w krzyżówce, albo jako pytanie w jednym z teleturniejów.

sprawdź notowania i cenę bitcoin cena internetowej waluty bitcoin

Prawie każdy zna odpowiedź na to pytanie i wie, że giełdą, która nabrała wręcz symbolicznego znaczenia jest Wall Street. Tak, to właśnie o zlokalizowanej w Nowym Jorku giełdzie na Wall Street nakręcono kilka filmów i seriali, napisano wiele artykułów prasowych i książek.

Ma ona obecnie wręcz popkulturowe znaczenie. Każdy, kto jedzie po raz pierwszy do Nowego Jorku, musi zobaczyć ten słynny budynek, przed którym stoi posąg byka.

Dlaczego akurat byk stoi na Wall Street? Ma on przynosić szczęście wszystkim, którzy inwestują na giełdzie. Byk symbolizuje hossę, zwaną zresztą dokładnie rynkiem byka, czyli długoterminowy wzrost wartości papierów wartościowych.

Hossa to ten czas, kiedy na giełdzie powodzi nam się dobrze, a więc dlatego byk znajduje się przed siedzibą najbardziej znanej na świecie giełdy. Turyści dotykają go i robią sobie z nim zdjęcia. To ciekawy element zwiedzania Nowego Jorku. Sam budynek także jest oczywiście imponujący. W końcu to miejsce, w którym mają miejsce transakcje o olbrzymiej wartości.