Nieruchomości

zapomniany przez wszystkich rebalancig to bardzo ważny temat wirtualne pieniądze fed i inwesowanie na giełdzie fed zobacz porównanie statystyk objęcie bessy bessy na giełdzie

Inwestycje w nieruchomości są uznawane za jedne z najbezpieczniejszych, ale one również obarczone są pewnym stopniem ryzyka. Oczywiście zakup mieszkania lub domu, w którym osiedlimy się my i nasza rodzina, jest pewnego rodzaju inwestycją przewidzianą na długie lata. Chcemy jednak wskazać na kilka sposobów inwestowania w nieruchomości, które przyniosą nam zyski

Po pierwsze, w kontekście inwestowania w nieruchomości możemy mówić o zakupie lokalu mieszkalnego i jego wynajęciu. Coraz częściej się zdarza, że osoby posiadające dodatkowe nakłady pieniężne decydują się na zakup mieszkania, które przez kilka lat wynajmują i z tego tytułu uzyskują zyski. Również popularną praktyką staje się zakup mieszkania na kredyt, które jest wynajmowane przez właścicieli przez cały okres spłacania należności.

Koszty, które ponoszą lokatorzy, pokrywają opłaty czynszowe itp. wiążące się z użytkowaniem mieszkania oraz płacą określoną sumę pieniędzy, która trafia bezpośrednio do właścicieli mieszkania. Po często kilkunastoletnim okresie kredytowym wszystkie należności są spłacone i do mieszkania wprowadzają się dzieci właścicieli, którzy znacznie wcześnie zadbali w ten sposób o lokum dla swoich dorosłych już pociech.

Po drugie, popularne staje się inwestowanie tzw. nieruchomości wakacyjne, czyli różnego rodzaju domki, mieszkania, wille zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach, licznie odwiedzanych przez turystów.

W tym przypadku zakup nieruchomości dokonywany jest na terenie naszego kraju w popularnych miejscowościach nadmorskich czy też górskich. Jednak wielu naszych zamożniejszych rodaków decyduje się na tego typu inwestycje poza granicami Polski.

Jednak w obu powyższych przypadkach o sukcesie inwestycji i co za tym idzie zyskach płynących z portfeli turystów, zależy długość sezonu, podczas którego znajdą się chętni do wynajęcia danego lokalu na czas swojego urlopu.

O ile inwestycje w nieruchomości za granicą nie nastręczają tego problemu, gdyż na południu Europy sezon trwa niemal cały rok, tak u nas w kraju musimy się liczyć z tym, że przez 2-3 miesiące w roku będziemy mieli pełne kwatery, a w pozostałych miesiącach wynajmowany lokal może stać pusty.

Po trzecie, o inwestowaniu w nieruchomości możemy mówić na poziomie zakupu mieszkania na rynku pierwotnym, które jeszcze fizycznie nie powstało, ale deweloper sprzedaje już tzw. „dziurę w ziemi”.

Wówczas zainteresowany kupuje mieszkanie z zamiarem jego odsprzedania. Kiedy deweloper rozpoczyna sprzedaż w systemie 10/90, wtedy inwestor wpłaca 10% wartości lokalu i podpisuje umowę przedwstępną. 90% kwoty jest wpłacanej przy podpisywaniu umowy ostatecznej, aczkolwiek inwestor dokonuje cesji swych praw na rzecz innego nabywcy.

chcesz inwestować i nie wiesz jaki fundusz wybrać? napisz do nas, a pomożemy Ci w dokonaniu wyboru w tym roku instytucje rynku kapitałowego odniosą sukces

Po czwarte, inwestowanie w grunty rolne zyskuje coraz więcej zwolenników. Inwestorzy decydują się głównie na zakup 50 hektarowych działek rolnych w pobliżu wielkich miasta, które po kilku latach odsprzedają zainteresowanym. W ciągu tego czasu grunty rolne zostają przekwalifikowane na działki budowlane i są dzielone na mniejsze części i sprzedawane po wyższej cenie za metr kwadratowy niż zostały wcześniej zakupione.