Życie, jak giełda

systemy utp w bossa dokonaj sprawnej fundusze wyceny wycenu funduszu w domu maklerskim szukasz fundusze inwestycyjne informacje informacji na temat inwestowania? w bossafund znajdziesz czego Ci trzeba!

Można zaryzykować stwierdzenie, że najważniejsze pojęcia związane z giełdą to hossa i bessa. Odnoszą się one do wzrostu akcji oraz ich spadku. Kiedy mówimy hossa myślimy o tym, że na giełdzie nam dobrze idzie, ceny akcji rosną i na nich zarabiamy. Oczywiście, jak się łatwo domyślić, bessa to przeciwieństwo giełdy i jest to taka sytuacja, w której ceny papierów wartościowych spadają i zaczynamy na nich tracić.

Okazuje się, że te najważniejsze pojęcia związane z giełdą możemy swobodnie przełożyć na inne dziedziny naszego życia. Często używamy tych metafor na określenie naszej sytuacji osobistej lub zawodowej.

Zakochujemy się i poznajemy nowego chłopaka czy dziewczynę, jesteśmy z nim lub z nią szczęśliwi i mówimy, że w naszym życiu prywatnym nadszedł okres hossy. A z drugiej strony podpadliśmy szefowi, co oznacza, że w pracy raczej jest w danym momencie bessa.

W życiu bowiem, jak na giełdzie, raz nasze akcje rosną, a za chwilę znów maleją. To dynamiczny proces, nigdy nie mający końca i coś, co raczej nie będzie stałe. Dlatego też warto się temu przyglądać, ale z drugiej strony nie można się zamartwiać, bo w obu tych dziedzinach – zarówno na giełdzie, jak i w życiu wszystko jest zmienne i skoro jest w danej chwili źle, to musi nadejść moment, w którym będzie lepiej.